Régóta szeretnék nyelvpiercinget, de a szüleim sosem rajongtak az ötletért. Sőt, nem csak veszélyesnek, hanem visszataszítónak és természetellenesnek találják a test dekorálásának ezen formáját. Ez a legtöbb szülő véleménye.
Az okok.
- Veszélyes, mert leszedi a fogzománcot és mindenbe beleakad.
- Azért is veszélyes, mert elfertőződhet.
- Előfordulhat, hogy utána nem érez az ember ízeket.
Mert csak.
Ezennel szeretnék szertefoszlatni ezeket a téveszméket és leírni a nyelvpiercing készítés folyamatát. "Mert csak." Ha nagyon akarom, úgyis elmegyek megcsináltatni, megvan rá a pénzem. Ötezer forint nem a világ vége. De ahogy a helyzet áll, két lehetőségem van - vagy elmegyek most és sunyiban megcsináltatom, vagy kivárom a szóbeli érettségi végét és utána megyek el. Bár nem hiszem, hogy ez alatt a pár hónap alatt megváltoztathatnám a szüleim véleményét. (-_-);;
téveszme #1 A nyelvpiercing leszedi a fozománcot.
Ez csak akkor igaz, ha a nyelv pc fémből van, ráadásnak pedig a viselője rendszeresek játszadozik vele, vagyis forgatja a szájában, kocogtatja a fogához, stb. Azonban nem csak fém piercingek vannak; manapság igencsak divatosak a műanyag piercingek is, ami kevésbé fertőzésveszélyes és mivel nem olyan kemény, mint a fém, nem károsítja a fogzománcot.
téveszme #2 A nyelvpiercing sokszor elfertőződik.
Fertőződik, persze, ha nem fertőtlenítik rendesen a gyógyulási időszakban, ami általában két hét ~ egy hónap terjedelmű a szúrástól számítva. Ebben az időszakban naponta akár hat-hétszer ajánlott a fogmosás, étkezések után sós vízzel öblögetés, reggel(-délben)-este pedig szájvíz használata. Mikor a nyelv már valamennyire lelohadt és nem fáj, a piercing körüli részt is ajánlott naponta körültisztogatni fogkefével.
A gyógyulási időszakban nem szabad tejterméket, vagy apró darabos ételt fogyasztani; jégkockát viszont annál érdemesebb minden nap szopogatni, ugyanis lehűti a nyelvet és elősegíti a duzzadás enyhülését. A dohányzás, csókolózás és orális szex sem ajánlott.
téveszme #3 A nyelvpiercing berakásánál gyakran adódik olyan probléma, melynek következtében a nyelv teljesen vagy részlegesen (ízekre) érzéketlenné válik.
Nyelvpiercing készítésekor csak hivatalos papírokkal rendelkező, lehetőleg profi szakemberhez szabad elmenni. Feketén nagyon veszélyes nyelv pc-t csináltatni - tudni kell hozzá a vénák elhelyezkedését, steril környezetet kell biztosítani a művelethez, utána pedig ellátni a "pácienst" a szükséges tudnivalókkal.
Magyarul ha szakemberrel csináltatjuk a piercinget, az ízlelés elvesztésének és egyéb, hasonló komplikációk előfordulásának esélye igencsak alacsony, úgy egy az ezer-tízezerhez.
Röviden összefoglalva; az egész nyelvpiercing dolgot okosan meg lehet úszni fertőzés, fogzománc-sérülés és az ízlelés elvesztése nélkül.
A behelyezés.
- Először, ha kérsz, kapsz érzéstelenítőt (lidocain spray).
- A nyelved ki kell nyújtanod, amennyire tudod, és óvatosan ráharapnod. A "kilógó" részbe lesz behelyezve a piercing, ha beljebb teszik, veszélyes - és persze nem is látszik.
- Megtisztítják a nyelved a nyáltól (általában törlőkendő segítségével), esetleg tesznek egy fekete pöttyöt a kiválasztott helyre, majd egy karikás végű fogóba szorítják.
- Ezután, mindössze pár másodperc leforgása alatt egy hosszú tűt szúrnak át a húson, aminek a helyére aztán egy hosszított szárú, orvosi fémből készült piercing kerül. A hosszú szár a nyelv megduzzadása miatt szükséges - így nem lesz szoros, kényelmetlen.
- A piercer ezután elmonja, hogyan gondoskodj az ékszerről, hogyan tisztítsd, fertőtlenítsd; mit ehetsz, mit nem, satöbbi. Ezzel végeztél is!
Ha hasznos volt ez a kis cikk, kérlek, írj kommentet! :) Próbáltam összeszedni a legalapvetőbb tudnivalókat, téveszméket; de ha valamit szerinted kihagytam, szólj!